bebekler için uyku şurubu isimleri

Bebekler için uyku şurubu isimleri

Rate this post

Bebeklerin gelişimi için en önemli etkenlerden biri de düzenli ve uzun uykudur. Fakat son zamanlarda uykusuzluk problemleri yeni bebek sahibi olmuş aileler için büyük endişe kaynağıdır. Bu yüzden çoğu aile bebekler için uyku şurubu isimleri aramaktadır.

Bebek uyku ilacı arayan ebeveynlerin öncelikle bir pediatrist ile görüşmesi gerekmektedir. Bilinçsiz, araştırarak uyku ilacı kullanmak ileride bebeğiniz için başka tehlikelere yol açabilir.

bebekler için uyku şurubu isimleri
bebekler için uyku şurubu isimleri

İçindekiler

Bebekler için uyku şurubu isimleri

Bebeklerde uyku bozukluğu nörolojik hastalıklar, gelişim eksikliği, depresyon gibi hastalıklardan meydana gelebilir. Doktorlar, bu tip durumlarda ilaç kullanımını önerebilir.

Ülkemizde doktorlar tarafından en çok önerilen bebek uyku ilacı isimleri aşağıdaki gibidir.

  1. Atarax Uyku Şurubu
  2. Spiraks Uyku Şurubu
  3. Unadix Uyku Şurubu

Ülkemizde doktorlar genellikle Atarax’a yönelmektedir. Bu uyku şurupları sayesinde bebeğinizin uyku düzenini kontrol altına alabilirsiniz.

Tıp dünyasında uyku şurubu kullanımı üzerine birleşilmiş ortak bir karar yoktur. Çoğu doktor, bebek uyku probleminin davranışsal tedavi ile çözülmesini savunur. Fakat ailenin yaşadığı endişe, ilgisizlik, vakit yetersizliği gibi sebeplerle ilaç tedavilerine de yönelmektedir.

Atarax Kullananlar Yorumları

Atarax, sanılının aksine uyku ilacı değildir. Alerji için 1-5 yaş aralığında kullanılan alerji şurubudur. Temel işlevi kaşıntıları gidermektir. Yan etkileri uyku getirme ve sakinleştirme olduğu için bebekler için uyku şurubu olarak kullanılmaktadır.

Bayıltıcı ya da uyuşturucu bir etkisi yoktur. Çoğu zaman tüketildiğinde direkt uykuyu sağlamaz. Sakinlik verir. Bu sayede çocuğunuzun uyku düzeni yerine oturmaya başlar.

Bu sebeple ülkemizde gece huysuzluğu olan çoğu bebek için ilaç yazdırmaya gidildiğinde doktorların ilk tercihi Atarax olmaktadır.

Atarax kullanım talimatı için tıklayınız.

Bebek Uyku İlacı İsimleri

Aileler, çocuklarına doğrudan ilaç vermekte çekingenlik gösterebilirler. Bu yüzden bazı aileler, doğal bebek uyku ilaçlarına yönelmektedir. Melila uyku damlası bunlardan biridir.

İlgini Çekebilir  Bebeklerde Emzik Kullanımı

Melila Uyku Damlası

Yukarıda listelemiş olduğumuz nedenlerden dolayı birçok aile, ilaç tüketimine karşıdır. Bitkisel ilaçların hayatımızda kullanımı her geçen gün daha da artış göstermektedir. Bebeğinizin uyku problemini doğal ve bitkisel yollardan da ilaç kullanmadan kontrol altına alabilirsiniz.

  • 0-4 ay için günde 2 damla
  • 4-8 ay için günde 3 damla
  • 8-12 ay için günde 4 damla
  • 1-4 yaş arası için günde 5 damla
  • 4-12 yaş arasın için günde 6 damla
  • 12-24 yaş arası için günde 7 damla

şeklinde kullanılmaktadır. Melila uyku damlası kullanımı uyku saatinden 40-45 dakika önce verilecek şeklinde ayarlanmalıdır. Melila uyku damlası fiyatı 2023 yılı içerisinde 35-50 TL arasında farklılıklar göstermektedir.

Bebekler için uyku ilacı isimleri arayanlar için en güzel yanı reçetesiz satılabiliyor olmasıdır. İnternet üzerinden ya da eczanelerden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Çocuğu En Çok Neler Korkutur?

Tekin
Tekin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir