Cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler

Cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler

5/5 - (1 vote)

Cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler mevcuttur. Ertesi gün hapı yerine doğal yöntemler kullanmak sağlığınız açısından önemlidir. Gebeliği önleyen doğal bitkiler sayesinde insanlar, binlerce yıl istenmeyen gebeliğin önüne geçti.

İçindekiler

Cinsel İlişkiden Sonra Hamile Kalmamak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler denilince ilk akla gelen geri çekilme yöntemiyle korunmadır. Fakat, bu bir korunma yöntemi değildir. Geri çekilme yönteminde boşalma anı geldiğinde penis vajinadan çıkar. Ve boşalma işlemi dışarı doğru olur.

Bu durumda bulunan çiftler, korunduğunu sanır. Her ne kadar dışarı boşaldığı düşünülse de bazen bu durumda içeride sperm bırakır. Böylelikle, istenmeyen gebelik kaçınılmaz olur.

Ek olarak bu yöntemi kullanan çiftler, cinsel hazzı tam olarak yaşayamaz ve kendilerini mutsuz hisseder. Toplumumuzda yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Yapılan araştırmalar, bu yöntemin %45 oranında kullanıldığını gösteriyor.

Takvim ile korunma yöntemi, en popüler korunma yönteminden biridir. Kadınlarda hamilelik olasılığın en yüksek olduğu dönem, iki adet kanaması arasıdır. Bu dönem, yumurtlama dönemi olarak adlandırılır.

Takvim yöntemini kullanmak için yapmanız gereken iki adet arasında geçen süreyi hesaplamadır. Örnek verecek olursak ilk adetiniz ile ikinci adetiniz arasında 28 gün olduğunu kabul edelim. Buradan 14 gün geriye gitmeniz gerekir.

28 günden 14 gün geriye gittiğinizde ilk adetinizden sonraki 14. günde olursunuz. Ve bu günler, doğum için en olumlu günlerdir. 10. güne gelmeden ve 18.günden sonra gebelik oranı düşer.( En verimli günden 4 gün önce ve sonra.) Bu şekilde adet döneminizin takvimini tutarak korunabilirsiniz.

Yapılan araştırmalarda takvim ile korunma yöntemi, %85 oranında hamilelikten korur. Geri çekilme yönteminden çok daha etkilidir.

İlgini Çekebilir  Bebeklerde Kalça Ultrasonu

Eskiden Hamile Kalmamak İçin Ne Yapılırdı?

Günümüzde, cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler kullanmak yerine ilaçlar daha çok tercih ediliyor. Bu da eskiden hamile kalmamak için ne yapılırdı sorusunu düşünmemizse sebep oluyor.

Eski dönemlerde, gebeliği önleyen doğal bitkiler oldukça yaygın olarak kullanılırdı. Bu bitkilerden biri limondur.

Hamile kalmamak için limon kullanımı eski antik yunan dönemine dayanır. Limon içerisinde sitrik asit barındırır. Sitrik asit, sperm öldürücü görevini üstlenir. Limon, sünger ya da beze sıkılır ve onunla ilgili bölge temizlenir.

Bu yöntem Yahudi eski geleneklerinde de oldukça yaygındır. İstenmeyen gebelikten kurtulmak isteyenler için ikinci bitki önerimiz vahşi havuçtur. Vahşi havuç, yaklaşık 10 saate kadar etkilidir. Vajinaya yerleştirilmesi gerekir.

Yerleştirilen vahşi havuç ağı spermlerin rahme ulaşmasını engeller. Yarpuz bitkisi, mavi cocosh, dong quai, sedef çiçeği, pamuk, papaya, siphium gibi birçok bitki de eski zamanlarda bitkisel gebelik önleyici olarak kullanılır.

İlginizi çekebilir: Anne Olmak İçin Hazırlık Yapmak

Hamile Kalmamak İçin Evde Ne Yapılır?

Gelişmişlik düzeyinin artmasıyla birlikte kadınlar, hamileliği ne durdurur, hamile kalmamak için eve ne yapılır, gebe kalmak istemiyorum ne yapabilirim? gibi sorular sorar.

Evinizde yarpuz bitkisi, sedef çiçeği, havuç tohumu gibi bitkiler kullanabilirsiniz. Bu bitkiler gebeliği önleyen doğal bitkiler kategorisindedir. Eski toplumlarda kullanımı oldukça yaygındır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz doğal bitkiler, eski toplumlarda oldukça yaygın kullanılırdı. Fakat, teknolojinin gelişmesi bu kullanım oranını giderek azalttı. Bu yüzden, yukarıda listesini vermiş olduğumuz bitkilerin herhangi birini seçebilirsiniz.

Hamile kalmamak için limon kullanımı da oldukça yaygındır. Yine takvim yöntemi ya da peygamber usülü korunma yöntemi kullanılabilir.

İlginizi çekebilir: Bebeklerde Kabızlık Sorunu

Cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler
Cinsel ilişkiden sonra hamile kalmamak için doğal yöntemler
Tekin
Tekin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir