Bebekler Ne Zaman Emekler Ne Zaman Oturur?

Rate this post

İçindekiler

Bebekler Ne Zaman Emekler?

Bebekler Ne Zaman Emekler Ne Zaman Oturur? Bebeğin fiziksel gelişim basamaklarında emekleme önemli bir adımdır. Bebeğin fiziksel gelişiminin sağlıklı ilerleyip ilerlemediğini belirlemek için fiziksel gelişiminin sağlıklı ilerleyip ilerlemediğini belirlemek için fiziksel gelişim basamaklarını sağlıklı bir şekilde tamamlıyor olup olmadığını takip etmek önemlidir.

Bebekler Ne Zaman Emekler? - Sadece En İyiler !
Bebekler Ne Zaman Emekler Ne Zaman Oturur?

Bebekler Ne Zaman Oturur?

Bebeklerin emeklemesi yürümeye geçiş öncesi bir alıştırmadır. Bebeğiniz emekleme yolculuğuna çıkarsa, bu yolculuk 6 ile 10 ay arasında değişiklik gösterebilir. 6. ayda emeklemek ileri süreçlerde emeklemeye devam etmek için ivme kazanırken aynı zamanda ileri geri sallanmayı da içerir. Bu dönemde sabırlı olunmalıdır. Bebeğin yürümesi için ayakta tutmayıp kaslarını zorlamamak gerekir. Bebekler genelde yürüme öncesi emekler sonra yavaş yavaş yürümeye geçerler. Bazı bebekler ise hiç emeklemeden yürüyebilirler. İlk süreçte normal olarak kabul edilebilir. Emekle zamanı konusu bebekten bebeğe fark edebilir.Herhangi bir şekilde bebeğinizin gelişimi hakkında endişeleriniz varsa, bu durumu doktorunuza danışabilirsiniz. Doktorunuz ile iletişim halinde olduğunuz ve bebeğiniz ile ilgilenmeye devam ettiğiniz sürece panik yapmayı gerektirecek bir durum yoktur. Sabırlı olmanız ve bebeğiniz için doğru anın gelmesini beklemelisiniz.

Bebekler 5-6 aylıkken öncelikle destekli oturmayı öğrenirler. 6-7 aylıktan itibaren desteksiz olarak kendi başına da oturabilirler. Her bebeğin gelişiminin birbirinden farklı olabileceğini unutmamamız gerekir. Bazı bebekler diğerlerine göre daha hızlı gelişim gösterebilir. Bazı bebekler ise biraz daha yavaş olur. Bazı bebekler ise bir çok bebeğin yaptığı şeyi yapmayabilir. Bu yüzden sabırlı olmalısınız.

İlgini Çekebilir  Bebekler Neden Sürekli Öksürür?
Tekin
Tekin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir